Soletex'te ekolojik sonuçlara ve yüksek kaliteye büyük önem verilmektedir.

Tüm tekstil ürünlerimiz, insan sağlığına zararlı olmadıklarını belgeleyen OEKO-TEX sertifikasına sahiptir. Çevre OEKO-TEX sertifikasını almak için, kumaşlarımız test edilmiş ve sertifikalandırılmıştır. İnsan sağlığına zararlı olduğu bilinen 100'den fazla madde, zararlı kimyasallardan arındırılmıştır ve insan kullanımı için güvenlidir. Soletex sürdürülebilir bir geleceğe ve çevreyi iyileştirmeye kararlıdır.

Sürdürülebilir ve Çevre Dostu Geri Dönüşümlü Tekstiller

Soletex olarak doğaya karşı sorumluluğumuzun bilincindeyiz. Sonuç olarak, mümkün olan en yüksek kalitenin yanı sıra mümkün olan en yüksek çevre standartları için çabalıyoruz.

Bu nedenle Soletex, %100 geri dönüştürülmüş iplikten üretilen tekstiller içeren bir ürün yelpazesi sunmaktadır.

Geri dönüştürülmüş polyester, biyolojik olarak parçalanamayan ve aksi takdirde çöp sahasına veya okyanusa gidecek olan bir malzemeye ikinci bir ömür verir.

Bu yenilikçi geri dönüşüm süreci sayesinde, geleneksel üretime göre daha fazla enerji tasarrufu sağlarken, aynı zamanda sera gazı emisyonlarının azaltılmasına da destek oluyoruz. Böylelikle döngüsel bir ekonomi ile geri dönüşümü desteklerken, uzun vadede sürdürülebilir bir geleceğin inşasına katkıda bulunuyoruz.